ahoj

18. díl Seriálu technické analýzy – Svíčkové formace II.

V jednom z předchozích dílů Seriálu technické analýzy (10. díl Seriálu technické analýzy – Svíčkové formace) jsme popisovali svíčkové formace, kterými jsou např. pinbar a three line strike. Nyní přišel čas na to ukázat si i další formace. Ale nejdříve je potřeba trocha teorie.

Obchodování svíčkových formací

Obchodování svíčkových formací je jedním z typů obchodování pomocí price action, což znamená čisté obchodování podle cenového grafu, tedy bez indikátorů. Jediné, co pro toto obchodování využíváme jsou všechny změny ceny, tvar svíček a pozice svíček, tedy svíčkové formace. K tomuto obchodování se často používá zakreslování trendových linií, nebo linií supportu a resistance.

Price action obchodníci mají za to, že to je vše, co je k obchodování potřeba. Podle nich není třeba využívat jakékoli indikátory nebo pomůcky, protože ty vždy jen odráží to, co se na trhu dělo v minulosti a jsou tedy k ničemu, protože pouze odvádí pozornost od reálné ceny a nedokáží předpovídat budoucnost.

Pro samotný signál ke vstupu do obchodní pozice můžeme využít různé formace svíček v grafu (patterny a formace). Price Action analýzou a identifikací kvalitních patternů dokážeme zmapovat aktuální situaci v trhu. Takový pattern nám může tedy poskytnout signál ke vstupu, a pokud dojde navíc ke spojení dalších faktorů v trhu, které hrají v náš prospěch, jedná se o opravdu kvalitní signál.
Zdroj: fxstreet

Různé svíčkové formace

různé svickove formace

Pár z formací, které se tvoří při downtrendu

Mezi svíčkové formace patří spousta formací. Dokonce bych řekl, že většina z nich jsou nesmysly, které si lidé vymysleli jen proto, aby něco vymysleli. Podívejte se na následující obrázek, který shrnuje něco málo z toho, co vše lze v grafu najít. My se ovšem zaměříme na ty svíčkové formace, které dávají smysl.

Formace Morning Star a Evening Star

Jedna z formací, které mám rád, se nazývá “Morning Star” což v překladu znamená ranní hvězda. Ranní hvězda je tvořena při downtrendu, ale její přesný opak – Evening Star – je tvořena při uptrendu. Ať se jedná o jednu, nebo druhou formaci, vždy je to signál k otočení ceny.

Jak poznáme tyto formace?

 • Pro Morning Star:
  • 1. Je patrný downtrend.
  • 2. Tělo první svíčky je klesající a poměrně dlouhé. Je pokračováním aktuálního downtrendu.
  • 3. Třetí svíce ukazuje, zda cena začala růst. Svíčka by měla uzavřít alespoň nad polovinou první svíčky.
 • Pro Evening Star:
  • Je patrný uptrend.
  • Tělo první svíčky je stoupající a je pokračováním aktuálního uptrendu.
  • Třetí svíce ukazuje, zda se cena otočila. Tato svíčka by měla uzavřít alespoň pod polovinou první svíčky.

Nebudu to dlouho okecávat, můžeme se rovnou mrknout na nějaké příklady v grafu a v reálném světě.

svíčková formace morning star a evening star

Svíčková formace morning star a evening star

Evening star formace morning star formace

Na obou příkladech výše jsou vidět linie, které pomáhají rozeznat, kdy by mohlo dojít k otočení trendu. Tyto linie jsou samozřejmě součástí naší osvědčené strategie BERSI Scalp.

Chcete vědět více? Dozvíte se na: http://bersistrategy.com.

Formace Piercing Pattern

Tato formace lze znovu použít pro potvrzení obratu. Jedná se sice zpočátku o downtrend reversal pattern, ale je možné tuto svíčkovou formaci použít i naopak. Piercing pattern formace je nádherně znázorněna na videu níže, ale pro jistotu ji ještě popíšu.

Video od brokera IQ Option

 • Po sérii několika (minimálně 5) po sobě jdoucích svících stejným směrem se zaměříme na sérii svící jdoucí druhým směrem. Pokud ve druhé sérii nalezneme minimálně 3 svíce jdoucí opačým směrem, je možné investovat na obrat.
 • Tato formace je silnější, odrazí-li se cena např. od nějaké podpůrné linie. Naopak si dejte pozor, aby se nejednalo pouze o throwback.

Obchodujte s brokerem iqoption na demo účtu během 3 minut.

Broker Info Hlavní výhoda Demo V českém jazyce Založit účet
IQ Option Aktiv: Přes 550
Profit: Až 92 %*
Minimální vklad: $10
DEMO ÚČET ZDARMA Demo k dispozici Začněte obchodovat Přečíst recenzi
*V případě úspěšného obchodu
Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být ohrožen.

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

1 Komentář k článku “18. díl Seriálu technické analýzy – Svíčkové formace II.”

Zanechat komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2017. Všechna práva vyhrazena. OpceBinární.com
Varování: Finanční produkty nabízené společností nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Share this