ahoj

Money Management Rady (3): Martingale – ano či ne?

O martingale už na našem webu jeden článek je. Pokud o něm nevíte, můžete se na něj podívat zde: Martingale strategie. V tomto článku se ale na tuto problematiku podíváme trochu podrobněji a trochu profesionálněji z pohledu obchodníků.

Jak už mnoho z vás ví, systém martingale byl vytvořen hráči hazardu a spočívá v jednoduchém navyšováním sázek kolo za kolem, aby se vždy dosáhlo zvyšování počtu žetonů na stole hráče.

Nechci tímto nikoho nabádat k tomu, aby systém používal. Všichni obchodníci jsme dospělí lidé a dokážeme si o všem udělat vlatní názor a rozhodnout, zda je tento systém pro naši strategii vhodný.

Přeneseno do termínů binárních opcí: Po každém nepovedeném obchodu zdvojnásobíme částku, se kterou obchodujeme. Vyhrajeme-li – výhra bude dostatečná na pokrytí předešlého prodělku a ještě nám zbyde něco navíc jako výdělek. Prohrajeme-li – pokračujeme stále ve stejném duchu.

Jak použít martingale při obchodování binárních opcí

To je jednoduché, že? Musíme však brát v potaz pár faktorů, jako třeba výši profitu. Na ruletě, kde tento systém vznikl je výplata po výhře 200 %. U binárních opcí okolo 180 %. Proto nám nebude stačit částku násobit dvojkou, ale číslem 2,3. Zde uvádím tabulku, jak by tento systém fungoval v případě obchodování s $10 na začátku.

Obchod č. Sázka Celkem vsazeno Celkový výdělek Což je profit
1 $ 10,00 $ 10,00 $ 18,00 $ 8,00
2 $ 23,00 $ 33,00 $ 41,40 $ 8,40
3 $ 52,90 $ 85,90 $ 95,22 $ 9,32
4 $ 121,67 $ 207,57 $ 219,01 $ 11,44
5 $ 279,84 $ 487,41 $ 503,71 $ 16,30

Teď to ale stále ještě vypadá, jako bychom brali obchodování binárních opcí ne jako regulérní možnost výdělku peněz, ale spíše jako hazard. Pojďme si nyní říct něco, co nám tento pohled změní.

Jak tuto strategii implementovat, abychom “nemohli prodělat?”

Předpokládám, že když chcete používat nějaký money management plán, už máte nějakou strategii, která je více méně zisková a vy se s občasnými prodělky chcete nějak vypořádat. Obchodníci, kteří už si pár obchodů zkusili a jsou tak nějak stále na nule proto určitě tento systém ocení. Zde je pár tipů, jak docílit správného fungování tohoto money management plánu.

  • Nikdy nezačínejte obchodovat s více, než 2 % vašeho obchodního účtu. Jestli máte na účtě $500, první obchod proveďte s $10.
  • Pokud máte 3 neúspěšné obchody v řadě, přestaňte pro tento den obchodovat.

Simulované výsledky

Zde jsem si vymyslel takový deník, jak by mohlo obchodování s touto strategií probíhat. Čistě na ukázku a pochopení systému.

Obchod s $10 -> Výdělek $8 (Celkově +$8)
Obchod s $10 -> Výdělek $8 (Celkově +$16)
Obchod s $10 -> Prodělek $10 (Celkově +$6)
Obchod s $23 -> Výdělek $41 (Celkově +$24)
Obchod za $10 -> Výdělek $8 (Celkově +$32)
Obchod za $10 -> Prodělek $10 (Celkově +$22)
Obchod za $23 -> Prodělek $23 (Celkově -$1)
Obchod za $53 -> Výdělek $98 (Celkově +$44)
Obchod za $10 -> Výdělek $8 (Celkově +$52)
Obchod za $10 -> Prodělek $10 (Celkově +$42)
Obchod za $23 -> Výdělek $41 (Celkově +$50)
Konec obchodního dne.

Na začátku dne měl obchodník $500, na konci $550 což je nárůst o 10 %, přičemž úspěšnost byla pouze něco přes 60 %.

Jestli máte více, než 5 neúspěšných obchodů v řadě a proděláte tak spoustu peněz, hledal bych chybu ve vaší strategii a ne tomto money management plánu.

Abychom si to shrnuli, zde jsem připravil seznam všech pro a proti používání tohoto money management plánu.

Výhody

Jaký na tuto strategii máte názor vy? Myslíte si, že by měla zůstat v kasínech a do světa obchodování ji tahají jenom šejdíři a chudáci? Řekněte nám o tom něco.

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

Zanechat komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. OpceBinární.com
Varování: Finanční produkty nabízené zmiňovanými společnostmi nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Momentálně nepoužíváte android.
Share this