ahoj

Ideální 3 kroky, jak získat Bitcoin!

Bitcoin je v posledních týdnech horkým zbožím. Koncem listopadu 2017 překonala hodnota jednoho kusu této kryptoměny hranici deseti tisíc dolarů, o dva týdny později se jeho cena vyšplhala na 20 000 dolarů. O rok předtím jste jej přitom mohli pořídit zhruba 21krát levněji.

Za enormním zhodnocením vlajkové digitální měny stojí celá řada faktorů. Tím nejzásadnějším je posun ve vnímání veřejnosti; to, co před několika lety lidé považovali za dětskou hru několika počítačových nadšenců, je dnes regulérní investiční příležitost. Stoupající zájem žene cenu bitcoinu vzhůru. A o jeho nákup se začínají zajímat i ti, kteří o jeho existenci ještě nedávno neměli ani ponětí. Faktem je, že v prosinci 2017 zadalo do vyhledavače Google slovo “bitcoin” zhruba 180 000 čechů.

TIP: Přesný návod, jak nakoupit bitcoiny u CoinBase během pár minut nalezenete zde: Nákup kryptoměn u CoinBase.

Těžba se už nevyplatí

K vlastnictví virtuální měny bitcoin existuje několik cest, jak už jsme popsali ve článcích dříve. Hlavním způsobem, jak se bitcoiny tvoří, je „těžba“ (mining). Těžení bitcoinu se dnes už vyplatí jen velikým společnostem a sdružením, čítajícím tisíce těžařů. Vytěžování tzv. blockchainů je výpočetně čím dál náročnější a žádá si stotisícové až milionové náklady na techniku a elektrickou energii. Existují dokonce země, kde je těžba bitcoinu ztrátová i s vhodným vybavením.

Více na toto téma ve článku zde: Vyplatí se ještě těžit bitcoin? Schůdnější řešení představuje nákup kryptoměny.

Po boku silných hráčů

Na otázku, zda se investice do bitcoinu skutečně vyplatí, odpovídají nadnárodní koncerny svým konáním. Do nejstarší digitální měny pumpuje peníze např. výrobce elektromobilů Tesla; jedním z největších držitelů bitcoinů je také americká FBI, která se uzavřením tzv. Silk Road (sítě pro nelegální obchodování se zbraněmi, drogami a dalšími komoditami) dostala ke 144 tisícům bitcoinů.

V prosinci 2017 bitcoinovou horečku navíc přiživil vstup kryptoměny na “opravdovou” burzu. Investoři si od tohoto kroku slibují další zhodnocení – ozývají se ale i hlasy varující před finanční bublinou, která co nevidět splaskne. Ty jsou ovšem v menšině. Úplnému pádu bitcoinu v nejbližších měsících nic nenapovídá.

Graf ceny bitcoinu

Více informací naleznete zde: Cena bitcoinu

Hlavní způsob získání bitcoinu: Nákup

Zde platí známé pořekadlo “důvěřuj, ale prověřuj.” Prodej bitcoinů nabízejí stovky stránek a aplikací, důvěře se ovšem těší jen menšina. Obrovská poptávka po digitálních měnách je vodou na mlýn pro různé nepoctivé subjekty a společnosti, snažící se na zlaté horečce stůj co stůj přiživit.

Při výběru obchodního partnera buďte obezřetní. Zajímejte se o bezpečnostní protokoly daných stránek, doporučení renomovaných serverů a recenze známých investorů. Proveďte důkladný průzkum. Tvrzení, že čas jsou peníze, platí v tomto případě dvojnásobně.

Osobně doporučujeme následující dvojku prověřených obchodníků:

Broker Možnost obchodovat: Max. Páka Poplatky V českém jazyce? Recenze Založit účet
CoinBase
$ 10 BONUS!
Nákup a prodej BTC, LTC, BCH, ETH Nenabízí páku Do 5% Ne Recenze Koupit kryptoměny!
CoinMate Nákup a prodej BTC, LTC, BCH Nenabízí páku Do 1% Ne Recenze Koupit kryptoměny!

Nákup bitcoinu – krok za krokem

Nákup kryptoměny na zmíněných serverech začíná registrací. Stačí zadat uživatelské jméno, heslo a email. Po registraci je často třeba účet ověřit ať už kliknutím na odkaz v emailu, provedením provního vkladu, nebo video-chatem s operátorkou, která si ověří, že opravdu jako osoba existujete.

bitcoinovy automat

Bitcoinový automat v prodejně Alzy

Platba standardně probíhá bankovním převodem, ale např. směnárna CoinBase nabízí i nákup pomocí platební karty, kterou jistě máte v zadní kapse kalhot.

Nějaké firmy ale provozují i tzv. Bitcoinomaty (Bitcoinové automaty), které ve vybraných českých městech (Praha, Brno, Ostrava a Karlovy Vary) umožňují i nákup kryptoměn platbou v hotovosti. Počítejte s tím, že při nákupu za větší částky (zpravidla od 20 000 Kč výše) po vás provozovatel bude chtít prokázání totožnosti.

Připravte se na poplatky…

K 18. prosinci 2017 cena jednoho bitcoinu kolísá okolo 19 tisíc dolarů – při kurzu 21,793 Kč za dolar tak jednotku virtuální měny pořídíte asi za 414 000 korun. Alespoň teoreticky. Na začátku ledna klesla cena znovu pod 270 000 Kč.

„Výměna“ měny u renomovaných obchodníků probíhá podobně jako ve směnárnách. Ceny za nákup i prodej se od oficiálního kurzu odchylují o desetiny procent. Vzhledem k vysoké ceně bitcoinu jde v absolutních číslech o odchylky v řádu tisíců korun, navíc je třeba počítat s poplatkem za samotnou transakci. U CoinMate je ale občas možné vidět rozdíl cen pouze v řádech desetikorun.

…a nezapomeňte na peněženku

Pro uchování digitálních měn slouží již zmíněné peněženky. Jde o programy, které generují adresy – tzv. hashové klíče, unikátní řetězec písmen a čísel, sloužící k odeslání nebo příjem určitého obnosu. Hashový klíč funguje pouze v součinnosti se soukromým klíčem dané peněženky. Tím je zajištěno, že převáděný obnos nepovolaná osoba nezcizí.

O bitcoiny ale přesto můžete přijít. Zatímco technologie převodu je takřka dokonalá, ve hře je také lidský faktor. Případů, kdy se třetí straně povedlo zcizit bitcoinové peněženky, je nepočítaně; jednu z největších krádeží bitcoinu řešil dokonce brněnský soud. Případ mj. ukazuje, jak nebezpečné je uchovávání nezašifrovaných peněženek v cloudu.

Při nákupu bitcoinu peněženku zaheslujte – a především ji nezapomeňte zálohovat. Krádež telefonu nebo nefungující pevný disk připravili o pohádkové jmění už nejednoho těžaře či investora. Ideální je pro mít zálohu na papíře (kdy se k peněžence dostanete načtením QR kódu) nebo v bitcoinovém trezoru, ale o tom si řekneme příště..

TIP: Přesný návod, jak nakoupit bitcoiny u CoinBase během pár minut nalezenete zde: Nákup kryptoměn u CoinBase.

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

Zanechat komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. OpceBinární.com
Varování: Finanční produkty nabízené zmiňovanými společnostmi nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Momentálně nepoužíváte android.
Share this