Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel Štěpán Petřivý Štěpán Petřivý a poslední změna proběhla před 3 roky, 3 měsíců.

• Autor

Dandis

Dobrý den, po přečtení mnoha článků a diskusí mi stále není jasné, jaký je rozdíl mezi obchodováním na FOREXU (např. u plus500) a obchodem binárních opcí (např. u TOPOPTION).
    Je možné to nějak srozumitelně vysvětlit?
    Děkuji, Dan

• #1487 Odpověď

Ahoj Dane,

Je to jednoduché.

Obchodování u forexových brokerů, jako je plus500 (a podobných) probíhá takhle: Zvolíš, jak velkou částku chceš investovat (např. kolik EUR/USD koupit). Nakoupíš EUR/USD. Dokud jde kurz nahoru, vyděláváš, pokud ne, proděláváš. Po chvilce se rozhodneš pozici uzavřít, ať už po minutě, nebo po týdnu, je to jedno. Pokud je cena vyšší, než když jsi kupoval, vyděláš rozdíl cen. Pokud je nižší, proděláš rozdíl cen.

Naopak u brokerů jako je TopOption stačí zvolit nahorů/dolů a přesný čas expirace. Nemůžeš si tedy uzavřít pozici, až to pro tebe bude výhodné a jsi vázaný k tomu času, který jsi zadal při koupi, což je sice nevýhoda, ale na druhou stranu jsou výdělky až 185 %, kdežto u plus500 je tohoto výdělku velice těžké docílit a téměř se to nestává.

Chápeš? 🙂

• #1490 Odpověď

Dandis

Chápu, děkuji:-)
    Dan

• #1496 Odpověď

Miky

Ahoj, Štěpáne.

Již nějaký čas se rozmýšlím, zda začít s opcemi. Díky Vám jsem se rozhodl, že ano. Mám takový dotaz. Nyní vybírám, kde si udělám účet. Nikde jsem nenašel recenze na společnost HighSky Brokers z Prahy. Vybral jsem si i z důvodu, že nabízí MT5. Koukal jsem, že si sice berou marži 0,5% (<200 tis) při převodu, ale co třeba možné výhry? pohybuje se např jako u TopOption cca 75%? Máte s HighsSky někdo další nějaké zkušenosti? Popřípadě proč u nich začít a naopak. Jde mi samozřejmě o co nejlevnější převody (žádné zbytečné poplatky), poskytnuté možnosti (MT4, učební pomůcky,..). Díky moc za názor.

• #1501 Odpověď

Ahoj,
      HighSky Brokers nejsou broker binárních opcí ale forexu, stejně jako plus500. Vysvětlení toho, jaký v tom je rozdíl, najdeš o pár řádků nahoře, vysvětloval jsem to Danovi. 🙂

ŠP

• #1510 Odpověď

Miky

Díky, ale tohle jsem věděl :), otázka mířila někam jinam, ale díky. Zkrátím své otázky. Zkušenosti s tímto broukerem máte? 🙂

• #1511 Odpověď

Ahoj, já jen že jsi psal že se chceš pustit do binárních opcí a potom jsi napsal brokera, který je ani nenabízí. Trochu mě to zmátlo. 🙂

Jinak ne, nemám. Na forexu jsem jel zatím pouze u Plus500 a eToro, jinak asi nic.

ŠP

Odpovědět: plus500 vs. TopOption
Informace o Vás:

83 + = 91

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. OpceBinární.com
Varování: Finanční produkty nabízené zmiňovanými společnostmi nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Momentálně nepoužíváte android.