ahoj

Bitcoin: Základní informace před investicí – Co potřebujete vědět! (2/2)

bitcoin dulezite info pred nakupemPoslední dobou mi chodí denně několik emailů od lidí, kteří by rádi začali s kupováním, nebo obchodováním kryptoměn. Super, mám radost! Ale bohužel nestíhám na všechny zprávy odpovídat. Navíc se lidé ptají téměř neustále na ty samé otázky.

Proto jsem se rozhodl sepsat minulý (tento) článek, který shrnoval všechny základní informace, které je potřeba vědět před investicí do bitcoinu či jiných kryptoměn.

Odpovědi na otázky, které naleznete níže jsou již druhým dílem tohoto “seriálu.” Předchozí otázky naleznete ve článku Bitcoin: Co potřebujete vědět (1)!
  1. Stojí něco uchovávání bitcoinů v nějakých „trezorech“ nebo něčem podobném?

Ne, držení kryptoměn je úplně zdarma. Pokud tedy nevyužíváte nějakou pochybnou peněženku, která vás okrádá. Na trezor, ledger a podobné věci si posvítíme v jednom z dalších článků.

  1. Na co si mám dát pozor v případě skladování bitcoinu? Mohu o něj nějak přijít? Co nějaká záloha, jak to funguje?

Každý, kdo drží bitcoin, by ho ideálně měl mít v nějaké peněžence, ke které vlastní tzv. privátní klíč. Pomocí tohoto klíče je možné peníze z peněženky převést na jinou peněženku (obnovit). Proto není ideální, aby tento privátní klíč znal i někdo jiný. Protože pokud se tak stane, můžete se stát ze dne na den chudší o všechny své bitcoiny.

Držíte-li bitcoiny pouze na svých účetch u směnáren? (jako např. coinmate) Pak nemáte k vaším bitcoinům privátní klíče a proto existuje malé riziko, že budete okradeni.

  1. V případě že bych se rozhodl začít s bitcoinem obchodovat na burze, co musím udělat? Nějak převést? Je to převedení jednoduché? Jak dlouho to zhruba trvá? Platím za to něco?

Převod bitcoinů ať už z jedné peněženky na druhou, z burzy na burzu, nebo při platbě za kávu je naprosto jednoduchý. Prakticky je třeba znát jen 3 věci: BTC adresu peněženky, kam chceme bitcoin poslat a částku, kterou chceme poslat.

Poté je vše v naprosté většině případů intuitivní. Za převod se platí poplatky. Dříve byly mizivé, ale s postupnou adaptací bitcoinu se neustále zvyšují. Nejsou sice nijak závratné, ale při posílání malých částek jsou znatelné. Proto pro menší transakce doporučujeme kryptoměny monero či litecoin.

  1. V případě, že bych si bitcoin chtěl proměnit na peníze, jak se to dělá? Jaký je tam poplatek? Pokud tam teda nějaký je. A kde tohle můžu popřípadě udělat?

Pokud už jsi vlastníkem bitcoinu, gratulujeme! 🙂 Přeměna bitcoinu zpět na “opravdové” peníze je naprosto jednoduchá. Stejně jako přeměna “opravdových” peněz na bitcoin.

Stačí si bitcoin převést na jakoukoli směnárnu (coinmate, coinbase, nově i iq option) a tam ho směnit za libovolnou měnu. Tu si potom nechat převést bankovním převodem na účet. Nebo zajít do bitcoinového bankomatu (např. v Alze) a tam si  nechat peníze vyplatit.

  1. Jak funguje placení bitcoinem v praxi? Prostě jen přijdu a napíšu někam nějaký kod, nebo jak to funguje?

Pokud máš dobrou mobilní peněženku, placení je opravdu jednoduché. Já používám bread wallet. Pak stačí cvaknout na “poslat BTC”, naskenovat adresu peněženky, které chceme peníze poslat – to je nejraštěji QR kód. Pak už jen zadat, kolik BTC chcete poslat, a je to! 🙂

  1. Máš pro mě jako pro nováčka ještě nějaké rady, nebo osobní zkušenosti které by se mi mohly při manipulaci/obchodování s bitcoinem a jinými kryptoměnami hodit?

Určitě bych ti doporučil číst si články u nás na webu. Hlavně tedy z kategorie kryptoměny. Tam se dozvíš všechny důležité novinky z tohoto světa. Pokud nechceš aktivně obchodovat, mělo by ti to stačit.

Naopak pokud chceš aktivně obchodovat a s bitcoiny vydělávat i jinak, než jen “držením,” určitě ti doporučuji sekci tipy pro začátečníky a nastudovat si základy technické analýzy.

Námi doporučené směnárny bitcoinů

Chcete si bitcoin, litecoin, či jinou kryptoměnu koupit? Pokud se zaregistrujete u směnárny CoinBase po kliknutí na zelené tlačítko níže a koupíte si kryptoměny za minimálně 100 dolarů (2 000 Kč) automaticky získáte bitcoin v hodnotě 10 dolarů (200 Kč) zdarma!

Broker Možnost obchodovat: Max. Páka Poplatky V českém jazyce? Recenze Založit účet
CoinBase
$ 10 BONUS!
Nákup a prodej BTC, LTC, BCH, ETH Nenabízí páku Do 5% Ne Recenze Koupit kryptoměny!
CoinMate Nákup a prodej BTC, LTC, BCH Nenabízí páku Do 1% Ne Recenze Koupit kryptoměny!

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

Zanechat komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. OpceBinární.com
Varování: Finanční produkty nabízené zmiňovanými společnostmi nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Momentálně nepoužíváte android.
Share this