4. díl Meta Trader 4 seriálu – Vysvětlení tlačítek

Vítejte u čtvrtého dílu našeho seriálu o MT4. Pokud jste si ještě nepřečetli předchozí díly, doporučuji tak udělat. Dnes se spolu koukneme na to, jaká všechna tlačítka MT4 nabízí, co se s nimi dá dělat a budeme-li je potřebovat, nebo ne.

Meta Trader 4 je velice obsáhlý program a nabízí snad všechny druhy nástrojů, které si můžeme u takového softwaru představit. Pomůže nám do grafů zakreslovat nejrůznější přímky, body, ikonky, popisovat si text, graf si všelijak přibližovat a další. Pojďme na to!

novygraf
Nový graf
Přidání okna s novým grafem, se kterým poté můžeme pracovat.

profily
Volba profilů
Toto tlačítko ze začátku potřebovat nebudeme.

kresleni
Grafické nástroje
Přidání vertikálních, šikmých a horizontálních křivek například pro zakreslení trendu. Textová pole a ikonky pro popisky. Můžeme například použít fajfku () pod svíce, na kterých jsme zadali výherní obchod a podobně.

timeframe
Volba timeframe
Přiblížení a oddálení trhu. Po kliknutí na tlačítko se změní čas, který bude jedna svíce představovat. Při M1 bude jedna svíce představovat vývoj trhu za časové období 1 minuty a podobně. Pro binární opce nám bude stačit většinou pouze M1, M5, M15, M30, maximálně H1.

trh
Trh
Zobrazení/skrytí okna trhu. Toto tlačítko ze začátku potřebovat nebudeme.

oknoudaju
Okno údajů
Zobrazení/skrytí okna údajů. Toto tlačítko ze začátku potřebovat nebudeme.

navigator
Navigátor
Zobrazení/skrytí okna navigátoru. Toto tlačítko ze začátku potřebovat nebudeme.

terminal
Terminál
Zobrazení/skrytí okna s terminálem. Toto tlačítko nebudeme ze začátku potřebovat.

typygrafu
Typ grafu
Přepnutí typu grafu – sloupcový/svíčkový/čárový.

lupa
Lupa
Přiblížení a oddálení grafu. Svíce bude stále představovat určitý čas, který se měnit nebude.

rozlozeni
Rozdělit okno
Moje oblíbené tlačítko. Automaticky zarovná okénka grafů, aby byly všechna stejně velká.

posun-presunuti
Automatický posun, odsazení grafu
Pokud máme tlačítko automatický posun zakliknuto, bude se při každém pohybu grafu graf přesouvat o jedno políčko dozadu. Pokud tlačítko zakliknuto není, vyjede graf z okna a neuvidíme ho.
Odsazení grafu zajišťuje, že na pravé straně od grafu bude větší prostor.

Pak jsou v programu ještě další tlačítka, ale ty ze začátku rozhodně potřebovat nebudeme. Vysvětlení na ně napíšu zase v některém z dalších dílů. Doufám, že jsem vám pomohl a naučil vás něco nového, co vám pomůže a zvýší zisky! 🙂

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

5 komentářů k “4. díl Meta Trader 4 seriálu – Vysvětlení tlačítek”

   1. jakkýkoli krok. který jsem udělala – třeba vložení nějaké funkce.
    Někde si psal Backspace, ale to jde jen třeba u čáry, nešlo mi u vložení okna ukazatele.

    A ještě netuším, jak si navolit delší období grafu, třeba 4 hodiny nebo jen hodinu, jde to? Psala jsem u jiného seriálu, že se mi ukazuje poslední svíce třeba v 11 hodin a pak mám jen prázdno, Přitom nahoře v tom velkým čísle je aktuální kurz dle Topoption.
    Díky za pomoc

     1. super, to mi pomohlo, ale ten automatický posun nepomohl, mám tam stále 11,25 a pak jen prázdno. Trochu se bojím, jestli to není tím, že jsem to stáhla jinde.

Zanechat komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. OpceBinární.com
Varování: Finanční produkty nabízené zmiňovanými společnostmi nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Momentálně nepoužíváte android.