16. díl Seriálu technické analýzy – Pullback či throwback

Tématem dnešního dílu Seriálu technické analýzy budou pullbacky (throwbacky). Mimo jiné si řekneme, co se pod těmito pojmy skrývá, jaký je mezi nimi rozdíl, jak je rozeznat a ukážeme i i nějaké praktické informace k obchodování opcí, takže pojďme se do toho pustit.

Co je to pullback / throwback

Jedná se o návrat ceny k předem určené linii supportu či resistence, která byla proražena. Po tomto návratu následuje klasický příklad prohození role supportu a resistence. Mezi těmito pojmy je sice malý rozdíl, ale já je oba spojuji do jednoho a používám pouze pojem pullback. Rozdíl totiž, jak brzo zjistíte, není radikální.

 • Vysvětlení throwback a pullbackPullback – Cena prorazí linii supportu (podpory) shora, na malý moment se vrátí zpět a ze supportu vytvoří resistenci, od které se znovu odrazí.
 • Throwback – Cena prorazí linii resistence zespoda, vrátí se zpět a z resistence vytvoří support.

Jak použít pullback?

Pullbacku můžeme využít například při obchodování podle Fibonacciho linií, nebo nejrůznějších supportů a resistencí, které si můžeme zakreslit sami, nebo nám je může zakreslit jakýkoli indikátor.

Pokud víme, že cena se po uptrendu změnila v downtrend a nyní tedy míří dolů a my máme natažené fibonacciho linie, už jen čekáme na to, až cena nějakou protne a následně provede pullback, pomocí kterého my můžeme zadat obchod. Na obrázku č. 2 najdete nádherný příklad využití pullbacku a obchod opce PUT.

Meta Trader 4 výstřižek obchodu opcí put

Obrázek č. 2: Na obrázku můžeme vidět pullback a následný odraz od fibonacciho linie. Tento obchod proběhl hladce. Binární obchodování může být i zábava! 🙂

Jak můžeme na obrázku č. 2 vidět, cena stoupala. Následně přešla v downtrend a my tedy mohli natáhnout fibonacciho linie. Od první linie se cena odrazila a o žádném pullbacku nemohla být řeč, ale po dalším proražení nastala ukázková příležitost pro obchod. Za domácí úkol se koukněte na obrázek č. 3 a vyhledejte pullback. Napište mi do komentářů kde se nachází a proč byste ho obchodovali, nebo neobchodovali. Já všechny komentáře prohlédnu a vyhodnotím! 🙂

Domácí úkol: vyhledejte obchody call a put (obrázek)

Domácí úkol: vyhledejte obchody call a put (obrázek)

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

9 komentářů k “16. díl Seriálu technické analýzy – Pullback či throwback”

 1. Vcera jsem absolvoval svuj prvni den studii TA, tak se pokusim odpovedet.:-D , v tomhle svete jsem 4 den tak se omlouvam zda to nebude uplne presne, ale zkusim to at vim zda jsem to pochopil spravne 😉
  Domaci ukol:
  K pullbacku doslo hned na zacatku v leve strane grafu. Je tam dlouha (cervena) bear svice, ktera se zastavila nad urovni FL 61,8% , hned za ni nasleduje support nekde v oblasti FL 65% , ktery prechazi (20 svici od velke bear) smerem dolu, protina FL61,8% , otaci se zpet nahoru ale odrazi se na FL65% od supportu a masiruje smerem dolu.
  Osobne bych pockal na potvrzeni pullbacku a dal “put” ( pro orientaci v grafu= hned nad tim je slovo “sami”)

  Pokud jsou tam chyby prosim o opravu
  Zdenek

  1. Ahoj Zdenku, ja musim nesouhlasit. Tyto linie, vcetně tech o kterych mluvis, můžeme vykreslit až po otočení směru trendu, takže v tu chvíli, kdy ty mluvíš o pullbacku, tam ještě ty linie nebyly. Doporučuji se zaměřit spíš na pravou stranu obrázku 😉

   1. Ok 😉 studuji dal 😀 Zatim si porad hraji s grafem a trenuju v Demu, je to docela tezky a uz chapu proc se tim nezabiva kazdy 😀
    Od rana jsem udelal dva obchody. 1 win = sazka 100USD vydelek 70USD (15min) …..2 loss= sazka 50 (10min)
    Bude to beh na dlouho nez si to clovek osvoji, ale jak se rika uceny z nebe nespadl a Rim taky nepostavili za den 😀 😀
    Diky za rady

    1. Uz to vidim 🙂 , je to tam jak rikal Misak s odrazem na FL50% . Zmatlo me to ze pouzivas stejny vyraz pro oba pripady.
     Jeste se zeptam……. Jako potvrzeni pullbacku vnimas hned tu prvni “býčí” při odrazu , nebo az tu druhou?

 2. Odraz od 38.2 v downtrendu.. nejdříve byl pokles na 23.4 a následně odraz až k 38.2.. počkal bych na ověření, že nastává odraz zase na downtrend a dal bych PUTT.

  Odraz od 50 v uptrendu.. chvíli bych zase čekal, jestli se mi potvrdí odraz a šel bych CALL.

  S tím M15 by to stačilo na oba obchody.

 3. Domácí úkol
  No zajímavá situace se nachazí u linie 50% kde vznikla pěkná býčí svíčka, což znázorňuje pěkný odraz. Navíc se odraz nachází na trendové linii.

Zanechat komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. OpceBinární.com
Varování: Finanční produkty nabízené zmiňovanými společnostmi nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Momentálně nepoužíváte android.